Loki

3. září 2014 v 18:34 | Daenerys |  Marvel
Ahoj, tak vás zdravím. Myslím, že jste si všichni všimli, že můj blog má nový kabátek. O změně dessu jsem uvažovala už asi tak měsíc možná dýl, ale nevěděla jsem jak by měl vypadat, co by na něm mělo být.. Ale pak mě to napadlo.. rozebírala jsem svoje oblíbené postavy z filmů a td. a bylo rozhodnuto, chtěla jsem Lokiho a Daenerys.. Byli by dokonalý pár.. Měla jsem jasnou představu jak by to asi mělo vypadat, ale dess je ještě mnohem lepší než moje představy, hrozně moc se mi líbí, líbí se mi Loki a Daenerys, líbí se mi barvy, líbí se mi všechnoa jsem s ním naprosto spokojená, proto děkuji Niké storch za vytvoření a nastavení :-) , doufám, že i vám se bude líbit..
a teď už k tématu.

slibovala jsem článek o tom jak je to ve skutečnosti s Lokim, to jsem si nemohla odpustit, jelikož jsem navštěvovala kroužek mytologie kde se tohle probíralo, takže se do toho pustím.. Nejdříve krátce napíšu jak to je s Lokim z Marvel pohledu a pak jaká je mytologie..
Marvel filmy

Loki je bůh a je to bratr Thora a syn Odina, tedy tak se to aspoň zdá, ale doopravdy Loki pochází z Jotunheimu. Odin ho našel po jedné z bitev a nechal si a vychovával ho jako vlastního syna, doufajíc, že by jednou díky němu mohli uzavřít s ledovímy obry příměří. Loki, ale touží po vládě a všemožně se snaží thorovi škodit, aby se mohl ujmout trůnu na Asgardu. to mu nakonec nevýjde a tak Loki přesídlí k nám na zem, kde se vlastně snaží o to samé.. A znovu mu to nevýjde. Je předveden před Odina a následně je uvězněn v žaláři Asgardu. Po smrti Frigy se rozhodne pomoct Thorovi pomstít svou matku.. Takže se vlastně z padoucha stává dobrák, který při této misi zemře.. Opět se to tak zdá.. protože na konci druhého dílu thora se Loki objevuje na trůnu v podobě Odina.. Kam zmizel Odin? Vysvětlete mi to prosím někdo! :-D
Lokiho ve filmech ztvárnil úžasný herec Tom hiddleston a role mu dokonale sedla.
Loki se objevil ve filmech Thor, Avengers a Thor temný svět.

Mytologie:
Loki je lstivý bůh pocházejíci z Jotunheimu, který uzavřel s Odinem pokrevní spojenectví a byl přijat mezi Asgarďany, kterým se také říká Ásove. Lokiho otec je obr jménem Fárbauti a jeho matka se jmenuje Laufey. Loki má také dva bratry a dokonce je i ženatý :-(
.Jeho žena se jmenuje Sigyn a mají spolu dva syny.
s další obryní poté splodil další tři.. příšery.

dceru Hel, která vládne podsvětí, Vlka Fenriho a mořského hada Jormunganda.. Teda jak to ta ženská rodila, to by mě fakt zajímalo...
Loki měl také vlastního koně, který měl osm nohou.. Jmennoval se Sleipnir a myslím, tohle jsem moc dobře nepochopila, myslím, že Loki je jeho matkou.. Loki chtěl od Asgardu odlákat nějakého hřebce a tak se proměnil v klisnu a asi to bylo..

Lokiho život trochu zkrátím.. zkrátka a dobře se neustále snažil škodit asgarďanům a hlavně Odinovi. Měl například prsty ve smrti boha Baldra. Byl to syn Odina a Friggy. Baldr byl prý jeden z nejkrásnějších bohů. Jeho matka Frigga si nechala od všeho živého přísahat, že Baldrovi nikdy neublíží, Loki ale lstí přišel na to, že jedna větvička nepřísahala. Poté přemluvil Baldrova slepého bratra, aby se zůčastnil lukostřelby, Loki mu dal větvičku jenž nepřísahala a nechal ho, aby vystřelil na Baldra.

Poté se konečně Asgarďané rozhodli Lokiho potrestat, on ale utekl a skryl se v horách. Přes den je v podobě lososa a přes večery myslím spřáda nějaký len a tak neúmysleně vynalezl rybářskou síť. Když Asgarďané přišli tak se schoval do vody, asgarďané však podle stop spletli novou síť a chytili ho. Zavedli ho do jeskyně kde mu nechali přivést jeho dva syny. Jednoho z nich nechali přeměnit ve vlka a ten toho druhého roztrhal.. Potom Lokiho přpoutali střevy mrtvého syna ke kamenům. A tak tam prý musel zůstat , někde nad ním má být prý jed z hada, který když mu ukápne na tvář tak se zmítá v takových bolestech až zpusobuje zemětřesení. Loki se nakonec osvobodí, když nastane ragnarok vrací se zpět do Asgradu kde bojuje s bohem Heimdallem, s tím se, ale navzájem zabijí..
Takže obě moje nejoblíbenější postavy ze severské mytologie umřou.. Má to někdo štěstí..


Tak to nebylo uplně vše o Lokim, ale asi to důležité jen.. tak tady vidíte, že to nebyl Thorův bratr a taky třeba to, že Frigga neměla jen Thora,ale měla víc dětí....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarissa Clarissa | Web | 4. září 2014 v 21:41 | Reagovat

Sice pro mě nic nového, ale je dobré mít to všechno hezky pohromadě. :)
Loki je podle mě velice zájímavá a sugestivní osobnost.
Nebudu to ale znovu rozebírat v komentářích... nechce se mi. :D

2 pavel pavel | Web | 5. září 2014 v 10:10 | Reagovat

Kabátek vypadá moc krásně. :)

3 Šárka Šárka | Web | 17. září 2014 v 10:38 | Reagovat

Loki je dobrej rošťák. Líbí se mi, že Marvel přiblížil lidem aspoň trošku severskou mytologii. A taky, jestli to znáš, tak ze jména Hel(l) vzniklo pak peklo v křesťanské mytologii. :D :)
Už aby byl Thor 3

4 Terka Terka | 12. dubna 2015 v 15:27 | Reagovat

Loki je moje oblíbená postava :)

5 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 11. října 2015 v 18:40 | Reagovat

Škoda, že to máš jen z wikipedie a nedala sis s tím víc práce... Jinak pěkné obrázky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama