V Praze je blaze? Jak pro koho..

29. srpna 2014 v 15:23 | Daenerys |  Co den dal..
Tak jsem asi po roce byla v Praze a upřímě doufám, že se tam zase dlouho nepodívám.. Pravděpodobně je to zaviněno hlavně tím, že jsem tentokrát nebyla na turistických místech.. Ale jela jsem jako doprovod své sestry.. Ona šla na jednu operaci na soukromou kliniku.. Takže jsem se poprvé asi po deseti letech znovu podívala na místa jako třeba metro ( špína) nebo Pražské MHD ( zmatek) A upřímě víc se mi líbila ta devíti hodinová cesta tam než Praha.. No vezmu to stručně a po bodech v Rozdělení Cesta tam, Praha, cesta zpět.. Fotek moc není, ale on to nebude dlouhý článek, takže nevadí..

Takže Cesta tam
Vyjížděli jsme v osm večer, celou noc jsme nespali..
Čekali jsme od 23:15 asi do 2:35 v Pardubicích.. A tak jsme šli navštívit místo jenž moje sestra uctívá.. Mc Donald.. Myslím, že maso bych si tam nedala.. Navíc jsme seděli v separaci.. Mezi nás a zbytek mekáče nějaký kluk postavil ceduli s nabídkou :-D .
Pak nás na vlakáči otravoval nějaký bezdomovec, vůbec mu nebylo rozumět.. A zhruba deset minut na to jsem koukala jak si ten bezdomovec hraje na nádraží na babu s policisty.. Celkem zábavný pohled.. A pak jsme konečně jeli rychlíkem do Prahy..

toto je miniatura Pardubického centra.. Fotila jsem to jen proto abych se mohla nenápadně podívat na pány policisty a na ožralého bezďáka..
Bohužel je jsem vyfotit nestihla :-(

Vlak
Tady bych se zastavila nad tím vlakem.. České dráhy si evidentně neuvědomují co znamená slovo hygiena.. Nebo to vědí, ale záměrně na to kašlou.. Jak si mohou dovolit mít ve vlaku záchod, na který by se bál vlézt i feťák.. Smrdělo to tam, všude to bylo špinavé na zemi byla voda a v ní namočený toaletní papír.. Umyvadlo.. Tak k tomu se raději nebudu ani vyjadřovat.. No prostě hrůza.. pak se mi někdo diví, že mám fóbii ze záchodů ve vlacích.. Hned mě to čůrání přešlo..

Praha
Jízda v metru je jednoduchá? Jako fakt? Je to složité.. Metrem jsem jela naposledy asi když mi bylo osm.. Už nikdy metrem nejedu.. Všude je špína, navíc to metro jezdí tunely.. Chápete? Co když se to celé zbortí.. Klaustrofóbie by tam přišla na každého.
Jízda na eskalátorech je zábava? Háháhá, dobrý vtip.. Byla jsem na nich naposledy v osmi letech a už na ně nestoupnu.. Všichni na mě divně koukali, protože jsem brečela a křičela a držela se ségry, měla jsem fakt strach.. Už vím, že kromě nové fóbie z gumiček mám i fóbii z eskalátorů. Jak se taková fóbie asi jmenuje? Dokonce mě z toho strachu přešlo spaní..
A zbytek.. Zbytek je nuda.. V Praze to vypadá uplně stejně jako všude jinde.. až na to, že je tam větší nepořádek.. a na veřejné toalety bych tam nešla... Monet..Já nechodím na veřejné toalety nikde.. Tak nic..
Takže shrnutí Prahy :
Své návštěvy Prahy omezuji pouze na jízdy auty nebo autobusy a to jen na místa jako jsou divadla a výstavy.. Navíc už se tam asi neodvážím bez hygienických ubrousků.. a den před tím nebudu nic pít, abych nepotřebovala na záchod.. Ale co se týče památek je Praha pěkná, moc pěkná..
Tohle je focené nějak o půl šesté ráno, ale mně se ta fotka moc líbí


A pak jsem chvíli čekala před jedním hotelem, který se mi fakt líbil.. Památky jsem moc nefotila, ty každý zná.


Jediná věc co se mi na celém metru líbila.Cesta domů:
Jeli jsme autobusem naštěstí přímo.. Půlku cesty si nepamatuju. Protože jsem spala.. Asi po hodině drkotavého spánku mě probudil můj měchýř :-D :-D :-D a tak jsem byla ráda když jsme konečně dorazili do našeho čistého Trutnova.

Shrnutí výletu:
Bylo to pěkné, Praha.. Nebudu rozebírat.. Nejvíce se mi líbilo jak se policisté v Pardubicích snažili chytnout toho bezdomovce. :-D :-D :-D

Tak a tady je něco ze sestřinýho uctívaného místa.. Můj názor? Raději bych umřela hlady, než se pravidělně stravovat tady..

:-D Vidíte jak je šťastná? Přeju jí to, každý má to svoje..

No taky jsem byla přichycena při činu.. :-D

Jakto, že to mojí ségře o půl druhý ráno sluší? To chci taky umět :-D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | 29. srpna 2014 v 19:50 | Reagovat

Zajímavý pohled na Prahu:-)

2 pavel pavel | Web | 30. srpna 2014 v 10:54 | Reagovat

Kudy jindy než tunelem... ale na předměstí to místy jezdí i nahoře.
Tak příště do křoví na Petřín. :D

3 Niké Storch Niké Storch | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 11:30 | Reagovat

Teda já Prahu taky nemám ráda, ale spíš kvůli lidem tam :D Ovšem s tou hygienou je to fakt...já když jdu na veřejné toalety, tak to už musí být hodně akutní a vlakem ani nemluvě, kromě těch krásných nových :)

4 Lukáš Lukáš | Web | 31. srpna 2014 v 11:14 | Reagovat

Zdravím,

[1]: nejen zajímavý, ale i pěkný :)

5 maya-chan-world maya-chan-world | E-mail | Web | 1. září 2014 v 12:30 | Reagovat

pěkné fotky :)

6 Ježurka Ježurka | Web | 1. září 2014 v 13:32 | Reagovat

No vidíš, k tomu vlaku něco mám. Vyplatí se jezdit těmi "lepšími", tedy dražšími vlaky, tam je to v pohodě. Do obyčejného bych nevlezla. A metro? Tam mi to nepřijde tak zlé a tunel ani eskalátor mi nevadí. Tak proto tam asi jezdíme častěji. Snad až tam pojedeš příště, budeš to vidět všechno trošku jinak a možná i líp. A nakonec. Sluší to nejenom sestře. ale i tobě!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama