Rady k hubnutí

2. dubna 2014 v 17:36 | Daenerys |  Co den dal..
Už v dřívější době jsem uvažovala o zveřejnění článku s radami na hubnutí, jenže jsem se k tomu dlouhou dobu nějak nemohla dokopat. Dnes jsem si o tom však začala povídat s kamarádkou a vzpoměla jsem si na to, že jsem k tématu hubnutí chtěla napsat článek.. Takže tedy přicházím, řekla bych, že s dobrými radami jak zhubnout, nebo spíš nepřibrat, většinu z nich mám sama ozkoušenou a nebo jsou to rady mých, extra štíhlých kamarádek..
Článek není moc dlouhý a je prokládan fotkama..

Nejprve bych začala tím, co rozhodně nikdy nezkoušet, nebo skončíte jako já..

Krátkodobé drastické diety
skládají se většinou z jednostrané stravy a příjem kalorií se extrémě sníží, to způsobí, že začnete závratnou rychlostí hubnout.. Drží se třeba jen tři až pět dnů a během některých můžete opravdu zhubnout třeba i pět kilo.. Mám to vyzkoušené.
Ale pozor tyhle diety nejsou vůbec zdravé, ani trochu.. proto se na tohle vykašlete.
Já osobně mám s krátkodobýma dietama špatnou zkušenost, ale hlavně ze své vlastní blbosti... Opravdu se po nich rychle hublo a tak jsem každý týden zkoušela jinou a mezi tím si dávala ještě jednodenní hladovky a tak jsem si nádherně zničila žaludek, řekla bych že i imunitu a od té doby se mi stává, že se mi třesou ruce, mám křeče do nohou.. Hodně rychle se mi mění váha, jeden týden mám třeba 58 a další týden 53 bez toho, abych hubla.. vlastně bych řekla, že jsem si asi zničila celé svoje tělo jen, abych byla hubená.. TAKŽE TOHLE NEZKOUŠEJTE!!

zdroj obrázku zde

pro-ana blogy
Opět mluvím ze své zkušenosti, tyhle blogy člověka totálně zblbnou.. Nejdřív se na to jen koukne, řekne ,, Krávy blbý.." pak se tam, ale jednou vrátí, pak zas a zas a najednou mu dojede, že je tlustý, že nesmí jíst a že se musí ucvičit do vyčerpání.. Začne blogy navštěvovat pravidelně a řídit se hesly jako třeba Pokud chceš vidět jídlo, podívej se na svá stehna, nebo Raději zemřít než být tlustá.. Tohle je dokonalý způsob jak se stát anorektičkou, žádné hubnutí jen do plavek, jen tak se toho totiž nevzdáte..

zdorj obrázku zde


léky z internetu
Mám pochopení ještě pro léky a koktejly v lékárnách, tomu bych ještě možná i věřila, ale každý kdo si koupil léky na hubnutí přes internet dopadl špatně.. Bolesti hlavy, zvracení, křečáky, někdy dokonce i deprese a jedna moje kámoška po prášcích na hubnutí ztloustla...


Co stojí za vyzkoušení

níže uvedeným se sama řídím já nebo moje kamarádky a pomáhá nám to.

Zelený a bílý čaj
Jelikož jsem blázen do čajů, mojí první radou budou samozřejmě oni. Zelené a bílé čaje mají opravdu účinky jaké se jim připisují.. Podporují hubnutí, zlepšují imunitu, jsou antioxidační a povzbudivé.. Mně pomáhají hodně, ale spíš, abych nepřibrala, jsem schopná vypít třeba dva litry zeleného čaje denně.. No, ale pozor nepíjte zelený čaj na noc, obsahuje kofein, proto má podobné účinky jako káva..
Bílý čaj je perfektní na zahnání chutí.. Krásně voní a opravdu potlačuje chutě na sladké, takže také dobrý pomocník.. Lepší jsou určutě sypané.. Já piju, ale pitlíkové, protože na mě byli sypané hodně silné i v malém množství..

tohle je moje malá zásobička čajů

To je ten bílý, chutná opravdu dobře

A tímhle mi máma udělala ohromnou radost
Rychlá chůze
Tak to je lepší než cvičení.. Zpevňuje se vám svalstvo hlavně na stehnech, ale jelikož zapojujete celé tělo rychle se zahřejete a začnete spalovat kalorie.. Proto mají turisté tak hubené nožky :-D

zumba
To je moje, miluju jí a jsem na ní uplně závislá. Nevím přesně co se s tělem děje při zumbě, ale ze zkušenosti vím, že se hodně rychle zahřejete.. asi podobně jako u všech tanců.. Znovu se tu zapojují všechny svali, ale podle mě je zumba hodně dobrá hlavně na nohy a břicho.

trampolína
Zábava pro děti? To ani náhodou, při skákání se posilují snad uplně všechny svaly, takže je to spíš na zpevnění.. Navíc je to hodně zábavné tak proč to nezkusít že :-D Ale pozor, kdo má problémy se zády měl by to vynechat..

Plavání
S tímhle zkušenosti sama nemám, ale údajně se při plavání velmi rychle spalují kalorie a tvarují se stehna a zadeček.


Zdravá a vyvážená strava
Tak to je snad jasný ne? Prostě na noc nejíst, hlavně ne nic tučného, jíst aspoň pětkrát denně a dodržovat pitný reřim..

Očista
Jednou do měsíce jeden nebo dva dny nic nejíst. Pijí se jen zelené a bylinkové čaje a také voda.. Mohou to být také ovocné nebo zeleninové šťávy..

Kruh
Pár minut denně vám krásně vytvaruje břišní svalstvo, není to nic těžkého a kruh také není nijak drahý, takže myslím, že kruh je také dobrá volba.

švihadlo
Jen pro odvážné.. Já švihadlo miluju, ale málokdo vydrží hodinu skákat jen, aby zhubl pár kalorií, ale opravdu dobře pomáhá na nohy..
To jsou moji oblíbenci na cvičení.

Tak to je prozatím asi všechno.. Pokud by se vám tento článek líbil mohla bych časem udělat další, třeba o dietách, které opravdu pomáhají nebo o cvičeních.. No jak budete chtít, kdyžtak napište do komentářů :-)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 18:19 | Reagovat

S článkem musím souhlasit :) Pohyb je ten nejlepší prostředek jak zhubnout. A taky si samozřejmě dávat pozor na to, co jíme. Hodně ovoce a zeleniny! A taky nezapomínat na luštěniny :)

2 Terrie. Terrie. | Web | 2. dubna 2014 v 20:25 | Reagovat

Tak za tenhle článek chválím!
Ty krátkodobé diety ... příšerná kravina. Jak může člověk "hubnout" tím, že vynechá jednu z potřebných složek stravy? Hloupost. Jednak to pro tělo vůbec není dobré! Jednak, jakmile začnete jíst "normálně", všechny kila jsou zpět ještě i s "bonusy", nechápu, jak nějaká myslící bytost, může sáhnout po podobném řešení -_- :D pro ana blogy jsou kapitola sama o sobě, k těm mám svůj určitý "vztah" a je to jedna z aktuálních zhoub internetu .. a co se léků týče? Léky přímo pro hubnutí neexistují, známá věc :) Leda tak možná chemie, která sníží chuť k jídlu, a přidá nám nějaké ty vedlejší účinky
O, ano, zelený čaj, tím jsme se jednou fakt předávkovala - nespala jsem! :D ale  miluju :) Zvlášť ledové (ale ne ty nestea a takové, to už není čaj ale směs chemických látek, jako většina kupovaných věcí dnes, bohužel) ...
Jinak všechny tyhle rady pro jsou skvělé! :) Osobně bych ještě doporučila pilates, který jsem si nedávno zamilovala .. je to náročné tím, že u cvičení musíte dávat pozor hned na několik dalších věcí, než jen správné provedení cviku (to je dýchání, centrum síly, plynulost, tempo, mysl, zpevněné svalstvo,...) a některé to prostě nebaví, mají rádi dynamičtější věci. Což nikomu neberu ale pilates je super přidat ke cvičení díky tomu, že nejen formuje postavu a člověk při něm posiluje, zároveň je to supr pro páteř, koncentraci, vytrvalost, rovnováhu ... a to vůbec nemluvím o tom pocitu, které člověku dá cvičení a pohyb, ty uvolněné endorfiny :3
A ještě bych dodala, někdy to není o hubnutí ale spíš o formování postavy. Kupříkladu já se svými 50-ti kily (zdravými, přísahám!:D) už s hubnutím blbnout nebudu ale zpevnit tělo (a pár kg svalů navíc!) by bodlo!

3 pavel pavel | Web | 2. dubna 2014 v 20:38 | Reagovat

Já když chtěl zhubnout, byla nejlepší zeleninová polévka a ovoce. Jinak nic jiného po dobu jednoho měsíce a 15 kg bylo dole. Pak se ale nesmíš zase cpát.

4 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 2. dubna 2014 v 21:16 | Reagovat

ja bych kazdopadne hubnuti nedoporucoval ... :-)

5 Helena Helena | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 21:45 | Reagovat

Diety jsem nikdy nedržela, protože zastávám názor, že člověk zhubne jen pohybem a omezením jídla.Ale nejíst vůbec, to ne.Snad jeden den v týdnu s pitím převařené vody s citonem bych ještě brala.
Chválím ale tvou snahu pomoct jiným lidem,kteří by chtěli zhubnout a nemají zkušenosti.

6 Daenerys Daenerys | Web | 3. dubna 2014 v 16:01 | Reagovat

[2]: tak já jsem mezi ty bytosti co po tom sáhli patřila.. Zkoušela jsem je celé léto.. snad jsem ani nic normálního nejedla.. pak jsem sice nepřibrala, ale od té doby mám váhu jak na houpačce i když jím.. Na svých 171 cm mám někdy kolem těch 58 a někdy fakt třeba jen 53 a strašně rychle se to mění.. No jo jsem kráva pitomá..

[4]: Tak nejde vždy jen o hubnutí, někdy je to třeba jen o tom nepřibrat nebo trochu zdravě žít :-)

7 Terka Terka | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 19:53 | Reagovat

Skvěle napsané. Nesnáším Ana blogy. A celkově drastické hubnutí. Je to taková blbost. Já sama ted hubnu ale teda, není hubnutí jako hubnutí. Jím třeba šestkát denně a klidně větší porcičky. A nebo zase míň a o to nezdravější :D třeba teď jsem měla zmrzku, takovej prohřešek :DDD ale prostě nehubnu vůbec drasticky. A přesto mám 3x týdně trénink, dvouhodinový tělocvik a dva dny ještě sama posiluju doma ;) Mám 160cm a asi 57,5kg. Spokojená s tím nejsem, protože mám větší zadek (na můj vkus :D) ale zase nijak se mučit nebudu. Žádná hladovka mi nesmí vstoupit do domu. Stačí dvě kila do plavek a pak na zimu zase klidně čokoláda :DDD

8 Daenerys Daenerys | Web | 4. dubna 2014 v 20:17 | Reagovat

[7]: úžasný přístup, každý by to měl brát jako ty, nijak zvlášť to nehrotit.. já toho nejsem schopná... jsem svojí vlastní postavou už tak trochu posedlá :-D :-D

9 pavel pavel | Web | 4. dubna 2014 v 21:12 | Reagovat

Taky je dobré jezdit na kole.
Ještě k tvému komentáři u mne... klidně bych se nabídl, jen stačí říct. :D

10 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 5. dubna 2014 v 10:22 | Reagovat

Moc pěkný článek. Já měla vždycky normální postavu, se kterou jsem byla spokojená (vyzáblá modelka jsem nebyla :-)), teď když mi táhne na padesátku se výzor mého těla zhoršil a váha zvětšila, ale jsem si také vědoma toho, že stačí vše jíst a dělat přiměřeně. Že když jím nejčastěji až večer, protože přes den moc nestihám, že když pořád jezdím autem, místo abych mazala pěšky, tak nemůžu chtít zázraky :), ale snažím se.

11 Černý drápek Černý drápek | Web | 5. dubna 2014 v 11:14 | Reagovat

Krásně napsané! Moc hezký článek!
Hubnutí není pro štíhlé holky(a nejen je) se zdravými špíčky, které prostě k sexy tělu patří, no ne? Poslala bych je do dob, kdy by je normálně rozplácnutá stehna nijak netrápila. Tam, kde by se museli postarat o tom, aby vůbec přežili. I když vlastně pochybuji, že to takové holky chtějí. Pohyb, zdravá výživa, optimismus, to udělá hodně. Mluvím z vlastní zkušenosti. :)

12 Daenerys Daenerys | Web | 5. dubna 2014 v 15:42 | Reagovat

[9]: Tak určitě, jen bych se musela ještě nějak dopravit do té Prahy :-D :-D

13 Ježurka Ježurka | Web | 6. dubna 2014 v 17:20 | Reagovat

Diety? Proč ne, ale s rozumem. Já osobně si myslím, že ten, kdo jí pravidelně a nepřejídá se, tak má dobrý základ pro to, aby nepřibíral. K tomu přidat nějaký sport a je vše zalité sluncem, ne? Ale zajímavě jsi vše popsala, určitě.

14 Šárka Šárka | Web | 9. dubna 2014 v 20:37 | Reagovat

Pěkná článek, hlavně to shrnutí metod, které nefungují/fungují až moc. Sama jsem ted snad poprvé za život dostala svoje BMI na hranici normál/nadváha a ráda bych to ještě zlepšila a jinak než hlídáním toho, co přes den spapám a sem tam nějakým tím pohybem to snad ani nejde.

15 Intuice Intuice | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 21:05 | Reagovat

Rychle zhubnout může způsobit jedině jojo efekt. Chce to pomalu a setrvávat. I když s lety vím, že sundavat kila je čím dál obtížnější.

16 Dája Dája | 11. května 2014 v 18:11 | Reagovat

Ahoj vyzkoušela jsem přípravek Obethin a nemůžu si jej vynachválit. Opravdu se mi snížila chuť na sladké a porce jsou o mnohemmenží díky tomu hubnu už mám dole 9,2 kilo :)

17 marlenka marlenka | 11. května 2014 v 18:13 | Reagovat

Z čajů je dobrý od miss cosmetics TRF pomáhá mi v hubnutí a cítím se po to něm fajn.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama