Duben 2014

inspirováno dobou

30. dubna 2014 v 18:57 | Daenerys |  vlasy
Zdravím vás, jak se daří? Omlouvám se že jsem tu dlouho nebyla, ale mám jaksi zničený notebook a tak je v opravě.. (Pro ty, kteří si myslí že jsem terminátor, tentokrát za to zničení opravdu nemůžu, ono samo :-D :-D ) Jelikož jsem na cizím notebooku, nemám tu žádné podklady, vůbec nic, takže jsem se musela inspirovat jen tím, co jsem našla v uložených obrázcích a našla jsem jeden účes, který jsem dělala na vlasech mojí mamce, měl být původně barokní, ale nevím, podle mě je to směska baroka, secese a možná i renezance... já fakt nevím :-D ..


Modelka je moje maminka, barva vlasů je červenofialová, odrost byl tehdy něco přes centimert.. Jak se to říká? Kovářova kobyla chodí bosa? :-D :-D
Pomůcky- Kónická kulma, gumička, spínátka, lak na vlasy, tekutý keratin, ozdoby do vlasů, tupírovací hřeben a vzručnost..
Postup- Na rozhraní temene a týlu jsem si oddělila tenký pramínek, ze kterého jsem vycházela jako ze základny, z pramínku jsem udělala culík a rozdělila ho na další tři pramínky a z každého udělala ruličku, kterou jsem sepla k základně spínátkem.
Potom jsem vlasy rozdělila zhruba v polovině temene na dvě podélné partie. spodní partii jsem sepla a vrchní nechala volnou.. Vlasy jsem si také rozdělila u uší a vlasy před ušima sepla. Volné vlasy kolem základny jsem začala ruličkovat. Libovolně jsem si oddělovala pramínky a točila je do ruliček jak se mi chtělo, záleží na fantazii, každou ruličku jsem sepla a zalakovala.. Když jsem ruličky měla hotové, rozpustila jsem spodní partii a natáčela jí po pramínkách na kónickou kulmu.. to jsem poté udělala i s vlasy před ušima.. Spodní partii jsem si poté chytla a tupírovacím hřebenem jí načesala směrem k základně a podepla jsem jí spínátky. Přední partie jsem natupírovala jakoby směrem do stran, zvlněné konečky jsem sepla dozadu.. Poté jsem celý účes zalakovala a dozdobila.. a teď mi lidičky řekněte jakou dobou je to vlastně inspirované? :-D


Básně

23. dubna 2014 v 20:02 | Daenerys |  poezie
Vzhledem k tomu, že jsem absolutně nevěděla co dnes vydat za článek, tak jsem se rozhodla pro zveřejnění několika mých básní z mého druhého blogu, tak si užíjte čtení :-)První báseň, je vlastně můj sen, zdálo se mi o velkolepé hostině na útesu, pak tam přišel šašek, hrál na loutnu a vyprávěl smutný příběh o království v moři, pozemský král se ho však bál a tak nechal mořské království zavalit kamením..

Vlny a útesy

Na útesech, se schovává,
ve vlnách, tiše čeká..
Ten příběh z pohádek,
ten příběh jenž moře leká..

V hlubinách temných spí,
nádherné království.
Mořské vlny píseň o něm pějí,
proč útesy se písní smějí?

Vždyť stejný osud jak vlny mají,
ty útesy, jenž nad královstvím bdí.
Vždyť stejný příběh přeci znají,
ty útesy jenž ho tají..

Jak smutné vyprávění hlídat má,
ta voda modravá?
Proč pláčou stráže,proč se smějí?
Jak smutně, jak vesele znějí…

Snad vlny pláčou pro tu krásu,
jenž v moři rozpadá se v prach.
Teď obrací se kolo času,
a království zanechává v tmách…

Snad útesy se tiše smějí,
že stejný osud nesdílejí,
Jak království tam v hlubinách,
na, které se zapomíná…


růžičky

20. dubna 2014 v 16:34 | Daenerys |  vlasy
Na dnešek jsem si pro vás připravila dva jednoduché účesy, které se dají nosit takřka uplně všude.. Jako ozdobu do vlasů jsem v obouch případech použila malé růžičky, které dodávají účesům romantický nádech a navíc, což je důležitější zakrývají drobné nedostatky na účesu.
Oba účesy jsou vhodné spíše pro delší vlasy, ale zkoušela jsem je i na krátkých, sice nebudou tak nadýchané, ale taky jdou :-)

První účes je opravdu hodně elegance sama, kterou rozbíjí snad jen zaplétaný copánek pletený na týlu hlavy od spoda nahoru, ten copánek tomu dodává takový uvolněný nádech a nepůsobí ten samotný drdol potom tak přísně.
Pomůcky - tupírovací hřeben, 2x gumička, vycpávka do vlasů, spínátka a růžičky.
Postup- Vlasy jsem si rozdělila na dvě základní partie od ucha k uchu. Přední partii jsem sepnula do gumičky a přesunula jsem se k zadní. Modelka se mi musela hodně předklonit, aby šel copánek dobře plést. Od spodu jsem zapletla klasický zaplétaný copánek a vedla ho k vrchní partii, když jsem měla copánek upletený rozpustila jsem si přední partii, našesala jí k copánku a společně s ním jsem ze všech vlasů udělala culík. Culík jsem pročesala a provlékla jím vlasovou vycpávku, vlasy jsem po ní rozprostřela, uhladila a převlíkla přes ní další gumičku tak aby vlasy byli dobře upevněné. v tuto chvíli je na vlasech takový malý drdůlek ze kterého jako paprsky čouhají konce vlasů. Ty jsem vzala, mírně natupírovala a přeložila přes drdůlek jak se mi chtělo ( Tohle záleží jen na vás, jak chcete aby vlasy drdůlek překrývaly) Potom jsem prameny upevnila spínátky, zafixovala lakem a nakonec jsem přidala růžičky :-)

Geisha

17. dubna 2014 v 16:47 | Daenerys |  recenze
Před několika lety jsem v televizi náhodou narazila na film Gejša a už prvních několik minut filmu mě naprosto dostalo. Zamilovala jsem se do hudby, do postav, do děje no prostě naprosto do všeho. Příběh z tajemného orientu z prostředí gejš mě uchvátil a nadchnul svou reálností a zároveň tajemností. Tento film je řekla bych na úrovni Gladiátora nebo Statečného srdce. Hodně lidí ho zná a oblíbili si film stejně jako já, ale myslím si že recenze není na škodu..
jo, film je prý natáčený podle nějaké knížky, ale nikde jsem nenašla podle jaké..

Režisér- Rob Marshal
Hlavní role- Li Gong ( Hatsumomo) Michelle Yeoh (Mameha) Ziyi Zhank (Sayuri) Ken Watanabe (ředitel)
žánr- životopisný, válečný, romantický
rok natočení - 2005


Stručný děj

Příběh začíná několik let před druhou světovou válkou kdy malá Chiyo a její sestra Satsu vstoupí do světa gejš po té co je rodiče prodají. Sestry jsou od sebe odděleny a každá z nich skončí v jiné Okiji.. Po té co se chiyo nepodaří utéct za sestrou, která utekla se z malé dívenky stává matčin otrok. Jednoho dne potká na mostě ředitele a ten jí koupí zmrzlinu. chiyo se zapřísáhne že se jednoho dne také stane gejšou, aby se znovu mohla setkat s ředitelen, do kterého se zamilovala. A to se jí má i přes její osud splní. Když je Chiyo patnáct objeví se před dveřmi okiji legendární gejša Mameha a vezme si Chiyo do učení. Z ní a Hatsumomo se nyní stávají sokyně a snaží se Chiyo všemožně škodit. Mameha však vždy ví jak zasáhnout a a tak se z chiyo brzy stáva Sayuri a také nejslavnější gejša. Mameha učí Sayuri všemu co musí zprávná gejša umět a také tomu, že nesmí dávat průchod jakýmkoliv citům. Sayuri však nedokáže zapomenout na ředitele a stále v hloubi duše doufá, že jednoho dne bude patřit jen a jen jemu. V cestě jí, ale stojí skutečnost že je gejšou a také její sokyně Hatsumomo a mnohé další nástrahy, které bude muset překonat, jestli se jí to však podaří, to není jisté...

Můj názor
Jak už jsem řekla na začátku film mě absolutně uchvátil. Vůbec jsem nečekala něco takového. Vše to bylo nesmírně přesvědčivé vzhledem ke skutečnosti, že celá čtvrť gejš vyrostla v USA. Režisér s filmem dal opravdovou práci a to se projevilo ve výsledku. Moc se mi líbilo jak se režisér vžil do života gejš a ukázal něco málo z jejich někdy krutého a někdy krásného života, kdy jsou mladé dívky prodávány téměř jako otroci a postupně se z nich stávají okouzlující a tajemné bytosti schované pod maskou z líčidel. Také se mi líbila podobnost postav. Kdy je každá gejša jiná, ale zároveň, když se nad tím zamyslíme, má každá z nich stejný osud.. V některých chvílích mi právě bylo hodně líto Hatsumomo, která vlastně toužila po tom samém jako Sayuri. chtěla jen lásku, která jí nebyla dopřána..
film si myslím, že je skutečně povedený a nejen milovníci orientu si určitě příjdou na své...


Poškozené vlasy

12. dubna 2014 v 11:11 | Daenerys |  vlasy

Základem zdravých a krásných vlasů jsou ty zprávné návyky a dobrá péče.. Tím myslím, že když se dokážeme pěkně chovat ke svému tělu, měli bychom se chovat pěkně i ke svým vlasům a ne je při každé příležitosti ničit a chovat se k nim jako ke kusu hadru..


v první řadě bychom měli vybrat zprávný šampon a balzám.. V dnešní době už je na trhu velký výběr, takže myslím, že k tomu nemusím nic dodávat. Jedině snad, že šampony, které tvrdí, že vám zacelí konečky tak lžou, to nedokáže žádný přípravek na světě.. to samé balzám..
Potom jsou tu masky na vlasy.. Opět zlepšují pouze vzhled vlasů, vypadají na dotek i na pohled pěkně, ale nenapravují poškozený vlas.. VEŠKERÉ POŠKOZENÍ VLASŮ JE NEVRATNÉ!!! Ale i tak jsou masky dobrým pomocníkem jako prevence před poškozením.. stejně tak i tekutý keratin.. Je k dostání téměř všude, není drahý a chrání vlasy před vnějšími vlivy jako je třeba zima, teplo, vítr a tak podobně, vlasy se pak krásně lesknou a navíc voní.
Olejíčky, vodičky- používají se většinou hlavně na konečky, mají za úkol uhladit vlas, vyživit ho a dopomoct k tomu, aby se nekrepatil a nelámal.. Ovšem znovu platí, nezaceluje konečky, pouze povzbuzuje a snaží se chránit to co ještě není zničené.
Potom je tu řada dalších výrobků, ale tyhle jsou tak nějak nejznámější a asi nejdůležitější a nejlepší.


Jaro už se konečně ukázalo i u nás

6. dubna 2014 v 18:55 | Daenerys |  Co den dal..
Ještě na začátku týdne to u nás vypadalo jak v zemi věčné zimy, ale ve čtvtek se ukázalo sluníčko a začalo být konečně trošku teplo.. a to nám tu vydrželo až do teď, doufám, že to ještě vydrží.
Když je tak krásně člověka to nutí jít ven někam na procházku a ani já jsem nebyla výjimka, sundala jsem kabát, nazula baleríny a vyrazila ven.. V ve čtvrtek sama a v pátek se sestřenkou.. A tak jsem si řekla, že bych vám mohla ukázat nějaké důkazy o tom, že zima už snad nadobro opouští náš malý, zapomenutý kousek kraje za sedmero horama a řekama a že už doopravdy nastalo jaro i tady u nás....

Hned ve čtvrtek jsem našla první rozkvetlou pampelišku, tak jsem si jí hned musela ukořistit :-D

Huskyové už se také pomalu vyhrabávají ze svých pelíšků a vyrážejí s páníčky na procházky.. :-D :-D i když to asi platí jen u mých psů..
tenhle pejsek se mi líbil už dlouho a konečně jsem měla čas odchytit majitele a vyfotit si to překrásné stvořeníčko..

Rady k hubnutí

2. dubna 2014 v 17:36 | Daenerys |  Co den dal..
Už v dřívější době jsem uvažovala o zveřejnění článku s radami na hubnutí, jenže jsem se k tomu dlouhou dobu nějak nemohla dokopat. Dnes jsem si o tom však začala povídat s kamarádkou a vzpoměla jsem si na to, že jsem k tématu hubnutí chtěla napsat článek.. Takže tedy přicházím, řekla bych, že s dobrými radami jak zhubnout, nebo spíš nepřibrat, většinu z nich mám sama ozkoušenou a nebo jsou to rady mých, extra štíhlých kamarádek..
Článek není moc dlouhý a je prokládan fotkama..

Nejprve bych začala tím, co rozhodně nikdy nezkoušet, nebo skončíte jako já..

Krátkodobé drastické diety
skládají se většinou z jednostrané stravy a příjem kalorií se extrémě sníží, to způsobí, že začnete závratnou rychlostí hubnout.. Drží se třeba jen tři až pět dnů a během některých můžete opravdu zhubnout třeba i pět kilo.. Mám to vyzkoušené.
Ale pozor tyhle diety nejsou vůbec zdravé, ani trochu.. proto se na tohle vykašlete.
Já osobně mám s krátkodobýma dietama špatnou zkušenost, ale hlavně ze své vlastní blbosti... Opravdu se po nich rychle hublo a tak jsem každý týden zkoušela jinou a mezi tím si dávala ještě jednodenní hladovky a tak jsem si nádherně zničila žaludek, řekla bych že i imunitu a od té doby se mi stává, že se mi třesou ruce, mám křeče do nohou.. Hodně rychle se mi mění váha, jeden týden mám třeba 58 a další týden 53 bez toho, abych hubla.. vlastně bych řekla, že jsem si asi zničila celé svoje tělo jen, abych byla hubená.. TAKŽE TOHLE NEZKOUŠEJTE!!

zdroj obrázku zde

pro-ana blogy
Opět mluvím ze své zkušenosti, tyhle blogy člověka totálně zblbnou.. Nejdřív se na to jen koukne, řekne ,, Krávy blbý.." pak se tam, ale jednou vrátí, pak zas a zas a najednou mu dojede, že je tlustý, že nesmí jíst a že se musí ucvičit do vyčerpání.. Začne blogy navštěvovat pravidelně a řídit se hesly jako třeba Pokud chceš vidět jídlo, podívej se na svá stehna, nebo Raději zemřít než být tlustá.. Tohle je dokonalý způsob jak se stát anorektičkou, žádné hubnutí jen do plavek, jen tak se toho totiž nevzdáte..

zdorj obrázku zde