Dark Emperor.

8. března 2014 v 20:26 | Enn. |  na kus řeči
Tak je tu už druhý rozhovor, já vím, čekali jste na něj dlouho, ale nakonec je tu.. Rozhovory budou přibývat pomalejším tempem, aby tu nebyli nahňácané všechny najednou, to by byla škoda podle mého názoru :-)
Tentokrát dělala rozhovor Enn a myslím si, že stojí za přečtení :-)

Dobrý den blogerky, blogeři a všichni ostatní návštěvníci.Dovolte prosím, abych vám přestavila po básnířce, literátce fantasy osobnost třetí.Poněkud výjimečnou v tom, že se nejedná o křehkou ženu ani mladou dámu.
Výjimečnou i v tom že se jedná o muže, mladého, sebevědomého, energického.
Je to Dark Emperor.
Na úvod bych ho chtěla poprosit, jestli by mohl říci něco o sobě.Pokoušela jsem se vyčíst z jeho blogu http://darkemperor.blog.cz/ něco osobního, ale nepodařilo se mi to ani náhodou. .
Smím li tě tedy požádat, poodhrneš roušku tajemství a řekneš na sebe něco víc, než dokáže návštěvník tvého blogu odhalit nebo dešifrovat?
.................................
Dark Emperor je jedno z mnoha mých internetových jmen, ale jako básník se více objevuji pod alter egem PierRe Vesper. Před třemi roky mi už bylo 20. Kdybych věděl, co vím teď, tak by byl blog po založení jen čistě básnický. Serou mě pozéři a elitáři, proto taky neholduji lidem z AK. Moje nej číslo je 2. Neumím tančit na disko, radši chlastám.
................................

Děkuji.
Zatím každého svého hosta jsem se ptala na jeho knížku nejmilejší, neudělám výjimku ani tentokrát. Vím už od tebe, že tvým oblíbeným autorem je Jack Kerouac a jeho kniha Na cestě.
Mohl bys o té knížce říci něco jen v krátkosti a proč zrovna tahle ?
...............................
Moc o ní říkat nechci, protože bych radši chtěl, aby si jí každý přečetl. Ke Kerouacovi jsem se dostal na střední a jeho tvorba a vize mě uchvátily. Na cestě by se nejlépe nemělo číst, ale prožít. Strašně jsem mu záviděl všechno, co napsal. A musím se i pochlubit, že moji knihovničku okupuje rukopisná verze, takže nezkrácená kniha. Jen ještě čekám s jejím dalším čtením, protože si stále moc dobře pamatuji o čem to je. V podstatě celá beat generation je boží underground, který snad ani v této svek době nejde vytvořit. Zde bych i doporučil Kvílení od Ginsberga, a klidně i jeho "zfilmovanou" podobu.
..............................
Četla jsem na tvém blogu tvoji poezii i prózu.
Je nesmírně svébytná a všimla jsem si, že dokáže oslovit svým zvláštním způsobem nejen ženy.
Směla bych se zeptat, budeš se dál v nějaké větší míře věnovat svému psaní a máš nějaký cíl ?
...............................
No… nevím, kde jsi objevila tu prózu, ale brát ti to nebudu. A s tím oslovením teda taky nevím. :-D Mám pocit, že oslovuje hlavně ženy, ale pokud se počítají tři pravidelné čtenářky, tak jsem spokojen. Nejde mi totiž o to, aby byl blog nejnavštěvovanější, nebo na hlavní straně, anebo aby na něj odkazovali z TV Hovna, ale spíše mě potěší lidé, kteří mi u mých básní zanechají nějaký komentář, ať už kladný nebo ne. Kritika je dobrý motivátor. Nelíbí se ti báseň s názvem Prdel, která je o prdění. Paráda, napíši další s názvem Penis, která bude…vy víte o čem, nechci tu být tolik sprostý. Abych se ještě vrátil k těm ženám. Je to pro ně a je to ve velké míře samozřejmě o nich, o Ní, o všech ostatních. Psaní se věnuji stále, jen mi v poslední době chybí nějaká múza. A za cíl asi mám si jednout vydat básnickou sbírku.
...............................
Na společném oblíbeném filmu se jednoznačně shodneme, je to Pulp Fiction, Historky z podsvětí. Byť o něm prohlašuješ, že je poněkud klišovitý a preferuješ scénu v baru, kde se Mia a Vincet baví o mlčení.
Na který film bys pozval dívku, se kterou bys měl první schůzku, a ona by trvala na svém, že by si s tebou přála jít do kina.
Dejme tomu že by to byla dívka, že by opravdu stála za to, že bys bez většího odmlouvání s ní do toho kina šel.
Jaký by to byl film, prosím a proč?
................................
To jsem se možná vyjádřil špatně a chtěl jsem napsat kýčovitý, protože už je strašně prosáklý, ale i tak bude pořád nejlepší. Trvat by nemusela, podle mě v dnešní době bych to byl já, kdo by jí přemlouval, aby šla do kina. Tak to vidím. Výběr filmu bych nechal na slečně, jde mi přece o to s ní strávit nějaký čas a poznat ji, takže tím, že by ona vybrala film, by o sobě už něco prozradila.
................................
Fajn. Zůstaneme u toho.
Dejme tomu že s tou dívkou ses seznámil na svém blogu. Napsala komentář k tvojí poezii, hezký komentář. Navštívil jsi její blog, napsali jste si.Vyměnili jste si fotografie.
Sympatie jsou oboustranné.
Pozveš ji na schůzku?
Třeba na koncert?
...............................
Dívka mě zaujala, teď jde taky o to, jestli jsem zaujal já ji. Pokud ano, máme asi společné zájmy apod. Tím pádem bych vybral kapelu, která by se líbila jak mě, tak jí. Pokud by to tak bylo, a byla by možnost, šli bychom na Aleše Brichtu. Pokud ne, je jasnou volbou nějaký fesťák, kde je široký výběr kapel a žánrů.
....................................
Bezva.
Líbíš se jí..
Sympatie jsou jasně čitelné.
Zjistíš, že už tvoje dívka má narozeniny.
Překvapíš ji dárkem?
........................................
Mám rád starou školu, takže by to byla květina v první řadě. Pokud bych nevěděl, jaké jsou její oblíbené, tak bych zvolil klasiku a to růži, nebo takovou, kterou by mi ta dívka připomínala. V případě dárku by hrálo roli, jak dlouho se známe, ale asi bych v
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kari Kari | E-mail | Web | 8. března 2014 v 20:35 | Reagovat

hezký článek! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama