Princeta a kapitán

27. ledna 2014 v 10:29 | Daenerys |  recenze
Tato kniha také není moc známá, říkala jsem si že je to docela škoda, protože mi příjde celkem dobrá :-)
Autor: Anne: Laure Bondouxová
Počet stran: 388
žánr: fantasy
doba a místo děje:Země jenž se zve Známý svět.. doba neurčená
Hlavní postavy: Mladá princeta Malva, Kapitán Orfeus, služebná Filomena, Rádce Archont..Patnáctiletá princeta Malva je zákonitá dědička galnicijského trůnu. Je velmi chytrá a sečtělá, touží o svém životě rozhodovat sama, ale má být provdána proti své vůli. Proto se rozhodne k riskantnímu plánu. Společně se svou služebnou proto uteče v předvečer svatební slavnosti. K jejich útěku jim pomůže Malvin učitel a dobrý přítel Archont. Malva se vydáva za příbuznými její služebné, ale jejich loď je v bouři zanesena daleko na východ kde se setkává s bojovnými, kočovnými kmeny. Její dobroudružné cestě, ale není konec. Princeta je unesena a prodána do harému. V tu chvíli se o všem dozvídá její otec a posíla na záchranu princezny lodě v čele s Kapitánem Orfeem. Který ji nakonec zachrání.
Malva prožívá s Orfeem a posádkou úžasná dobrodružství, když musí proplouvat neznámými moři a mezi neznámymi ostrovy, kde je čekají děsivé nástrahy a zkoušky.. Celá posádka poznává cenu přátelství a smysl života.. Vrátí se nakonec Malva v pořádku domu? Nebo zůstane uvězněna na hranicích Známého a Neznámého světa? To se dozvíte v knize

Můj názor:
Celá kniha začíná velmi procítěným dopisem, který Malva zanechala v pokoji svému otci. To bylo první co mě zaujalo.
Už od první kapitoly je příběh akční a nechybí mu tempo. Malvin příběh je protkaný dobrodružstvím na každém kroku a také nebezpečím číhajícím za každým rohem. Naopak dějová linka kapitána Orfea je téměř do poloviny knihy nudná. Nic se neděje, celou dobu jen vzpomíná na své dětství, chodí na procházky se psem a další nudné věci, které mohly být v knize klidně vynechány. Teprve až když je vyslán na výpravu za záchranou princety a jejich osudy se zkříží, konečně začíná být i jeho příběh zajímavý.
dále se mi v knize velmi líbila postava Archonta, která mi příjde neuvěřitelně skvěle propracovaná a hlavně nepředvídatelná.. Docela mě mrzelo jak často se tam o něm spekulovalo, kdyby zůstal zahalen jistým tajemstvím bylo by to zajímavější.
V knize se hlavní hrdinové dostávají za hranice Známého světa, kde se dostávají na ostrovy, které mi svou zvláštností tak trochu připomínají Tartar. V této části je kniha místy i strašidelná a velmi emotivní což se mi velmi líbilo..
Jediné co bych knize opravdu vytkla je mapa jejich země, která se až záhadně podobá naší mapě a názvy zemí jako třeba Aremika, Galnicie, Spertha, Velká azizijská step nebo Ornientská říše.. nelíbí se mi ta podobnost s naším světem..

Ukázka:
Za křišťálově jasného zpěvu přistupovaly dívky k Očistné lázni. Byla to řada umělých nádrží, ve kterých se dívky z harému v různou dobu koupaly. Největší z nádrží, naplněná mořskou vodou . byla pokrytá květy lotosu, a tam se konalo takzvané ponořování. Malvě se znovu zrychlil tep. Čím víc se obávala toho okamžiku, tím víc se její bolesti stupňovaly. Ale co měla dělat? Musela poslechnout, nebo by jí čekala klec.
Zastavila se na okraji nádrže. Lei, která stála vedle ní, hleděla na šedivou hladinu nádrže.
Malva se zhluboka nadechla a zadržela dech. Slaná voda v ráně jí začala pálit a do živého masa, jako by jí vráželi tisíce jehel...

To je z části když už je Malva zajatá v harému.. Dívky se tam museli ponořovat na určitou dobu a ta, která se první objevila na hladině, musela strávit s Temirgaiem příští noc, problém byl, že už se ty dívky nikdy nevraceli..
Obrázek- google.cz

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann. Ann. | 27. ledna 2014 v 18:25 | Reagovat

Skvěle.
Skvěle a profesionálně napsané. Autorka umí zaujmout, odhadnout i slabiny knížky a vyzdvihnout silné stránky.
Čtivě a poutavě napsaná recenze.

Jednuška s hvězdičkou.
:) ..

2 Hanii Hanii | Web | 28. ledna 2014 v 16:57 | Reagovat

už jen ten počet stran! :O to bych nepřečetla za život! :D mě totiž nějak číst neláká pokud to není něco fakt co mě zajímá:)

3 jonniee jonniee | E-mail | Web | 28. ledna 2014 v 18:22 | Reagovat

mám jí doma. dostali sme ji v 5. tride od ucitelky k vízu. Už sem si jí přečetla tak 100x :D pěkná knížka apěkná recenze ;))

4 Casion Casion | Web | 28. ledna 2014 v 18:27 | Reagovat

O knihe som ešte nepočula a ako tak vidím, je to škoda. Vyzerá to na dobré a zaujímavé fantasy, možno sa ku knihe niekedy dostanem a prečítam si ju :-)

5 Lizzie Lizzie | E-mail | Web | 6. února 2014 v 18:25 | Reagovat

To zní zajímavě :) Pokusím se ji někde sehnat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama