Leden 2014

Zima se blíží..

31. ledna 2014 v 12:36 | Daenerys |  Hra o trůny
Došlo mi že k tématu týdne se hodně hodí jedna postava z mého oblíbeného seriálu Hra o trůny. Tou postavou je Eddard Stark, který bohužel vystupuje jen v první sérii. Nechápu proč on vždycky umře.. Nejdřív Pán prstenů a teď i Hra o trůny :-D ..
Zima se blíží jsou slova rodu Starků sídlícího daleko na severu na hradě jménem Zimohrad je to jeden z nejváženějších rodů sedmi království a Eddard Stark má mimo titulu lord také titul strážce severu.
Slova zima se blíží nemají poukazovat jen na to že léto může skončit kdykoliv, ale má také spoustu skrytých tajemství. Zima se blíží může znamenat, že nepřátelé jsou všude okolo a musíme se mít na pozoru.. V seriálu jsou tato slova často použita právě v souvislosti s přátelstvím, zradami a nejistotou. Slova často byla také používána ve spojení s válkami kde právě poukazovala na nepřítele. Mně se tato slova velmi líbí a vždy jsem tak trochu musela přemýšlet jak byla myšlena, ale myslím, že každý si to může vyložit podle sebe..
Jinak roli perfektně ztvárnil Sean Bean, kterého jsem ve vyloženě kladné roli viděla snad poprvé a musím říct, že mu to opravdu sedlo..

Tady je taková malá ukázka mého kartičkového šílenství , není to nic moc, ale hrozně mě baví ty kartičky vyrábět :-D :-D
Všechny obrázky jsem našla na google.cz

Malá lesní víla

29. ledna 2014 v 11:10 | Daenerys |  vlasy
Dnes jsem si dělala menší úklid svého notebooku a narazila jsem na téměř dva roky staré fotografie účesů, které jsem tvořila na téma lesní víla.. Jak jsem se tak na ně dneska koukala, říkala jsem si, že možná mohly být o něco více uhlazenější a asi jsem mohla modelku i namalovat, ale co, jsou to dva roky a já v tu dobu s kadeřničinou teprve začínala :-D

Modelka měla v té době vlasy dlouhé několik cm pod lopatky a lehce sestříhané. Barvu hnědou, přírodní.
Na účes jsem použila tupírovací hřeben, spínátka, tři malé gumičky, kónickou kulmu,skřipce,květiny a lak na vlasy.

Účes je pravděpodobně složitý jelikož se mi ho od té doby nepodařilo znovu vytvořit.
Nejprve jsem si vlasy rozdělila na partie od ucha k uchu. Celou zadní partii jsem sepla skřipcem a přední partii jsem rozdělila nad levím nebo pravím obočím pěšinkou, záleží na fantazii. Užši stranu jsem sepla dalším skřipcem a ze silnější strany jsem oddělila jeden šiřší pruh, ten jsem silně natupírovala, nalakovala pak jsem jej špičkou tupírovacího hřebene uhladila, znovu nalakovala a vytvořila z něj ruličku a tu zafixovala spínátky, takto jsem pokračovala až k uchu. Šíře a počet ruliček závisí na fantazii, ale neměly by být moc tenké, ani moc objemné, jinak by rychle spadly. Všechny ruličky jsem poté ještě zafixovala lakem ..
Zadní partii jsem pročesala a rozdělila na tři další partie ,každou partii jsem poté sepla do gumičky tak aby finální účes působil dojmem mírného klesání. Z každého culíčku jsem si oddělila tři tenké prameny, které jsem jemně natupírovala, uhladila, zalakovala a poté zažehlila žehličkou. Povrch vlasu tak stvrdnul a lehčeji se tvaroval. Každý takto upravený pramen jsem stočila a sepla spínátkem pod gumičkou. Volně vysící konce jsem natočila na kónickou kulmu..
z pramene na straně jsem udělala další ruličku. Pramen jsem si uhladila a táhla jej dozadu, poté jsem ho nalakovala vytvořila ruličku a sepla spínátkem..

Omlouvám se za tak nepřesný návod, ale přeci jen už jsou je to dlouho :-D

Princeta a kapitán

27. ledna 2014 v 10:29 | Daenerys |  recenze
Tato kniha také není moc známá, říkala jsem si že je to docela škoda, protože mi příjde celkem dobrá :-)
Autor: Anne: Laure Bondouxová
Počet stran: 388
žánr: fantasy
doba a místo děje:Země jenž se zve Známý svět.. doba neurčená
Hlavní postavy: Mladá princeta Malva, Kapitán Orfeus, služebná Filomena, Rádce Archont..

fantasy účesy

25. ledna 2014 v 14:40 | Daenerys |  vlasy

Dneska jsem se rozhodla zveřejnit účesy, které jsem vytvářela nedávno.. Nejsou dokonalé, protože já když něco jenom zkouším tak neuhlazuju, ani to nijak zvlášť neřeším..

První Modelka má dlouhé vlasy, sestříhané jen v přední partii a nebarvené...
Na účes jsem potřebovala, tupírovací hřeben, objemový hřeben, spínátka, lak na vlasy, kartáč na rozčesání a skřipce na oddělení partií.

Účes se zdá složitý, ale je docela lehký, bohužel, nemám fotky k návodu, protože to neměl kdo fotit..
Nejprve jsem si vlasy odělila na vrchní a spodní část.. Spodní čás jsem sepla a z vrchní jsem udělala tři ruličky, které jsem zafixovala lakem a spínátky tak, aby vypadaly jako jedna. Poté jsem si ze spodní partie oddělila podélný pramen, tloušťka záleží na fantazii a na délce a hustotě vlasů. Z pramene jsem si oddělovala tenčí příčné prameny, ze kterých jsem pletla copánky, které jsem poté dle fantazie překládala přes ruličky. Copánky jsem zalakovla a sepla pod ruličky..
Spodní partii jsem si rozdělila na dvě části a každou část jsem pak ještě rozdělila na dva silnější prameny. Tyjsem pak překládala přes sebe, konce jsem natupírovala,aby se nerozmotávaly.. Pro silnější fixaci lze ještě zalakovat a zažehlit..
Tento účes je na motivy seriálu Hra o trůny


Na kus řeči za Gandalfem

23. ledna 2014 v 8:58 | Daenerys |  na kus řeči
Ne, nejsem blázen.. :-D Celé je to vymyšlené, jen kdyby náhodou někoho napadlo jestli si doopravdy myslím, že mluvím s vymyšlenýma postavama :-D
Obrázek- google.cz


Pomalu jsem se blížila k sídlu, kde jsem se dnes ráno měla setkat s Gandalfem.Seběhla jsem z malé pěšinky a vydala se kamenitou cestou vedoucí nedaleko jednoho z mnoha vodopádů. Kolem mě procházeli vysocí krásní elfové a tvářili se jakoby si mě snad ani nevšimli. Jejich hrdé pohledy hleděli někam do dáli ,kam mé malé tělo nemělo šanci dohlédnout.
Přeběhla jsem přes malý kamenný můstek, na kterém si pohrávalo několik dětí, všechny mě pozdravili letmým zamáváním a zamířila jsem rovnou k balkónu, na kterém už z dálky zářily jasně bílé vlasy. Byl to Gandalf. Opřený o dřevěné zábradlí zrakem propátrával Roklinku a popotahoval z dlouhé úzké fajfky, z úst mu při tom vycházely obláčky dýmu, které se vznášely vysoko k nebi až nakonec mizely kdesi vysoko nad ním..
Přišla jsem až k němu, udělala jsem ještě pár kroků a stejně jako on jsem se opřela o zábradlí. Slunce vyšlo před malou chvílí a nás teď příjemně hřálo na tvářích. Chvíli jsem jen tiše pozorovala jeho vrásčitý pohled , ale mlčení mi dlouho nezůstalo…

Orel deváté legie

21. ledna 2014 v 9:16 | Daenerys |  recenze
Je tu první recenze na knihu, původně jsem si říkala, že bych vybrala nějakou novější, ale potom co jsem zjistila, že polovina mojí třídy nezná tuhle knížku, tak jsem se rozhodla pro Orla deváté legie :-)
Zdroj obrázku google.cz

Orel deváté legie

Autor: Rosemary Sutcliffová
Počet stran: 258
Doba a místo děje: děj se odehrává kolem roku 135 n. l. v Anglii a ve Skotsku.

Hlavní postavy: voják Marcus, jeho otrok Esca, mladá dívka jménem Cottie

Před osmnácti lety se slavná devátá legie vydala na tajemný sever Británie, ale už nikdy se nevrátila, nikdo už jí nikdy neviděl. Čtyři tisíce vojáků zmizelo společně se svou standartou - orlem. Nikomu se nepodařilo zjistit co se s touto legií stalo.

Marcus, syn muže jenž sloužil v deváté legii, se společně se svým přítelem Escou, kterého dostal jako otroka vydává na sever, aby vypátral co se stalo s jeho otcem a, aby přinesl zpět ztraceného orla. V převlečení za lékaře cestuje neznámou zemí v niž mu Esca dělá průvodce a postupně zjišťuje záhadná tajemství, která obklopují zmizení celé deváté legie. Na jejich cestě je čekají mnohá nebezpečí a nikdo nepředpokládá že by je mohli Marcus s Escou přežít…


Můj názor:
Kniha se mi četla dobře, až na názvy měst, na kterých jsem si často lámala jazyk. Příběh je svižný, akční a napínavý, nechybí v něm odvaha, pravé přátelství a ani láska. Moc se mi líbili Marcusovi myšlenkové pochody, zejména ze začátku knihy a také popisy krajin a měst z niž jsem byla mnohdy unešená. Závěr knihy se mi líbil tak napůl. Samozřejmě to končí dobře, ale prostě se mi nelíbí že Marcus odejde s třináctiletou dívkou.. To je, ale jen můj vlastní pocit, v té době to bylo normální…
Jinak celkově je to kvalitní četba, je psaná na motivy legend o deváté legii a je i zfilmovaná, takže kdo nerad čte je tu i možnost stejnojmenného filmu, ale ten je oproti knize na mnohem nižší úrovni..
Obálka knihy se mi líbila, je dělaná podle filmu, je na ní vyobrazen Marcus a Esca a myslím si, že tento obal zaujme na první pohled…

Ukázka:
V takových chvílích měl Marcus pokaždé pocit, jako kdyby prožíval uplně jiný život. Připadal si jako šíp, který vylétá z luku! Zdálo se mu, že jeho starý život byl naplněný dusnem a vedrem, kdežto v tomhle novém životě ho ovívá chladný vítr, proudí kolem něj jako voda, tiskne mu k tělu tenkou šarlatovou tuniku a zpívá mu do uší za doprovodu tichého dusotu kopyt. Marcus se přikrčil ještě níž a vychutnával si pocit, že se mu pod nohama chvěje podložka vozu a že v rukou třímá neklidné opratě, které přenášejí jeho povely ke koním a ti na ně reagují. Jako kdyby s nimi v tu chvíli tvořil jedinou bytost. Keltsky je vybídl , aby pokračovali kupředu….

Tahle část se mi hodně líbí, je ze druhé kapitoly Pírka ve větru, kde se Marcus na malou chvíli znovu stává vozatajem..Léto

19. ledna 2014 v 4:41 | Svitlun.

V rubrice
Na kus řeči jsme zveřejnili rozhovor s brněnskou básnířkou a bohémkou Svitlun.
Přidáváme i ukázku poezie a odkaz na blog.

Moje celebrita. Bohémská básnířka.

18. ledna 2014 v 20:31 | Anny. |  na kus řeči


Anotace.
Před časem jsem směla poznat krásnou poezii mladé brněnské básnířky Svitlun.
Očarovala mne a já zatoužila poznat autorku, která se ukrývá pod tajemným jménem a dokáže napsat verše, které umí oslovit každého, kdo je jen trošku podobně naladěný.
Zatoužila jsem poznat její svět.
Kdo je vlastně ta mladá dáma, která žije ve světě poezie ?
Přichází k nám ze světa andělů ?
Tak na své cestě přes Brno přibrzďuji na odpočivadle a u Mc Donalds se setkávám s tmavovlasou usměvavou bytostí.

................................................................................

Ahoj,těší mě,že tě poznávám.

Ahoj Helenko.
Děkuji že sis udělala čas a scházíme se na místě které bude pro tebe asi nejméně ze všech romantické.

Mc Donalds mám ráda, není tu moc zakouřeno a přijemné prostředí.

Objednám pro nás Cheesburger dvakrát s jablečnou taštičkou a dáš si taky horkou čokoládu ?

Ano,děkuji dám na zahřátí,venku je pěkná zima.

Helenko už jsme si pár mejlů napsaly. Už jsme si i telefonovaly a já se budu ptát tak, abys ve své odpovědi mohla říci i něco více o sobě. Každá osobnost autora je velkou záhadou kterou se pokouší rozluštit všichni čtenáři a příznivci.
Můžeš o sobě prozradit v kolika letech jsi začala psát a byla to poezie ?

Začala jsem psát v 16 letech a byla to poezie,pamatuji si i to místo,kde mě poprvé políbila múza.

Již v útlém věku jsi měla otištěnou svoji poezii. Jestli si to pamatuji správně,bylo to v časopise Bravo Girl a jmenovalo se to Diamantový déšť. Máš ji ještě schovanou ?

Ano,mám.Udělalo mi to radost.Ten časopis jsem si koupila a ráno ho hned nesla do školy.

Každý autor se ve své poezii před svými čtenáři odhaluje.
Otvírá své nitro a čtenář vlastně poznává jeho touhy,přání,dozvídá se z čeho má strach a jaké jsou jeho sny.
Nebojíš se před svými čtenáři ukazovat jaká skutečné jsi ?
Přátelská, citlivá, zranitelná ..

Nebojím, protože jsem svá. Ráda své pocity vypíši a je to na každém individuální, jaký si udělá názor na mé básně.

Smíme vědět o rituálech jestli provází tvoje psaní a třeba o oblíbeném místě kde píšeš ráda nebo nejraději?

Miluju přírodu, stává se to často,že po výletě, kdy dostanu nové rozhledy na svět novými nepoznanými místy. Při večerní skleničce vína to přijde nějak samo.

Z tvého psaní je cítit krásná dávka pozitivní energie. Máš nějaký recept jak ji dokážeš získat protože jak sedím naproti tobě tak ji cítím i z tebe jak vyzařuje.

Myslím,že člověk z každého dne by měl čerpat radost i z maličkostí,které ho naplní. Mám radost už jen, když svítí slunce.

Co myslíš že by mohla tvým čtenářům přinést nebo dát tvoje poezie ?

Tak určitě pozitivní přístup k životu, závan štěstí,bolestnou krásu,kterou vyjadřuji v básních.Vzlet i pád a hlavně,aby neztratili naději

Mluvily jsme spolu o velice zajímavé knize kterou by jsi chtěla doporučit všem svým čtenářúm a příznivcům, můžeš ji v krátkosti představit?

Je to kniha Tajemství od Rhondy Byrne. Mám ráda duchovní knihy, je plná pozitivních rad,které změní člověku život.

O plánech do budoucna toho prozradíš více v našem dalším rozhovoru který na sebe nedá dlouho čekat.
Tak se jen zeptám. Chtěla bys něco vzkázat všem, kteří mají tvoje verše rádi a mají rádi tvůj způsob psaní i tvůj pohled na svět ?

Děkuji všem,kteří se dokáží vcítit do mých básní a bohémství, který je uvnitř mě.

Jsem ráda že jsem tě směla poznat osobně Helenko, brzy se opět setkáme, tak jak je zvykem v názvu naší rubriky.
Na kus řeči. :)
.
.

Kachny,labutě a banánový chleba..

17. ledna 2014 v 18:21 | Ann.


Navečer chodím krmit kachny a labutě. Přejdu most a okolo řeky a už mě vyhlíží. Spravedlivě je podělím, chvilku si s nimi povídám a pak se vracím zpátky domů. Nemám to daleko, tak to beru přes Kaufland.
Navečer tam mívají slevy ovoce, jejku, jsou ve slevě i banány a jsou krásně zralé.
Jó takový banánový chleba, to je lahoda.
Na toho jsem si málem ženicha našla když jsem ho ochutnat dala :) .. Tak si vyberu pár kousků které jsou měkkoučké a vím co s nimi doma udělám.

Oloupu je a dám do misky.Přidám k nim dvě větší vajíčka, dva hrnky hladké mouky,dvě čajové lčičky jedlé sody a polévkovou lžíci vrchovatě plnou másla a všechno to rozpatlám vidličkou na takovou kaší a naředím vodou aby to bylo trošku jako těsto.
No a to těsto dám do dvou menších pekáčků a v předehřáté troubě to peču 40 minut na 170 stupňů.
Ta doba pečení je idividuální podle toho jestli ten chleba peču jako chlebovou placku nebo nebo jako skutečný chlebík, víceméně se musí vyzkoušet.
Není na škodu se ke konci pečení do trouby mrknout.
A vonět to bude krásně. A chutnat ?
Nechte se překvapit.. Je od mé kamarádky z Kalifornie :) ..

Spíš

17. ledna 2014 v 15:08 | Anny.
Zavřu ti oči
přikrývku k bradě přetáhnu
uložím pod ni tvoje vlásky
myšlenky neučesané
povídalky slov

smsky elektrogramů
tvých myšlenek
na lístečky přepíšu
pod polštář uložím
dlaní přihladím

daleko za oknem
vyjdou tvoje sny
karmínového nebe
první hvězdy
.